تکنولوژی مورد استفاده در راهکار تحت وب ( وبکام)

این محصول تحت وب و دورکاری که با نام تجاری وبکام (واسط کاربری ویندوز به وب )ارائه شده است راهکاری است طراحی شده بر اساس تکنولوزی HTML 5 و Rdp Protocol و Vdi Protocolو Image compression که با توجه به این که از ساختار Terminal Serviceویندوز استفاده میکند نصب و راه اندازی آن را نسبت به محصولات مشابه راحت تر کرده و کاربری آن آسان است . وبکام شامل در حقیقت فن آوری است برای فشرده سازی و افزایش سرعت Rdp Protocol که سه ویژگی مهم در طراحی دارد :

1- فشرده سازی تصاویر

2-شکلدهی و سازمان دهای بسته های اطلاعاتی

3-در نهایت رندر کردن مجموع فریم های فشرده شده

و افزون بر موارد فوق ویژگی های منحصر به فرد ذیل نسبت به RDPو کلیه راهکارهای مشابه را داراست .

وبکام علاوه برکاربردهای مختلف درحوزه نرم افزارهای حسابداری و اداری در پزشکی هم کاربرد فراوان دارد که درذیل به تعدادی از این کاربردها اشاره میگردد:

1- استفاده از پزشکان مشاور متخصص و با سابقه با هزینه ای کمتر و سریعتر از راه دور که به وسیله وبکام میتوانند به نرم افزارهای بیمارستانی متصل شده و از وضعیت بیمار آگاه
2 – ارتباط مراکز درمانی مختلف از طریق وبکام به صورت آن لاین که میتوانند از این طریق انتقال اطلاعات بین مراکز را برقرار کرد .
3- استفاده پزشکان از تبلت بالای سر بیمار و درج نسخه پزشکی نرم افزاری به جای نسخه پزشکی دستی و …

به طور کلی هدف اصلی از راه اندازی سیستم های تحت وب برای مقاصد دورکاری می باشد.

دورکاری چیست؟

دورکاری به نوعی مدیریت جدید نرم افزارهای تحت ویندوز در بستر وب محسوب می شود و مشاغلی که پراکندگی جغرافیایی دارند،ویا حتی دسترسی روزانه ومداوم به دلیل مسافت از سیستم سروراصلی را دارند، از طریق این ابزار میتوانند اطلاعات تمامی نرم افزار های تحت ویندوز خود مانند نرم افزار هلو را در بانک اطلاعاتی واحد بصورت یکپارچه ذخیره و حتی برای امنیت بیشتر، سرور مرکزی را در محل امنی در خارج از محل کار خود نگهداری نمایند. این امر به مراتب باعث سرعت در فرایند های کاری، سهولت در گزارشگیری و صرفه جویی در زمان و هزینه می باشد.با توجه به این مطلب منظور از دورکاری، تغییر الگوریتم نرم افزارهای ویندوزی به وب (web base) نبوده و هدف ما صرفاً ایجاد بستری امن برای اتصال کاربران از راه دور به سرور مرکزی شما با استفاده از امکانات ویندوزی از طریق بستر اینترنت می باشد.

تحت وب و دورکاری

تحت وب و دورکاری

چرا از سیستم های تحت وب و دورکاری استفاده می کنیم؟

به عنوان مثال یکی از معایب برنامه های تحت ویندوز این است که برای دسترسی به اینگونه برنامه ها در شعبات شرکت های مختلف ، دچار مشکل می شویم و به ناچار سراغ راهکار Replication ( این فرآیند توسط ایجاد یک کپی از بانک اطلاعاتی موجود در مبدا و انتقال به مقصد صورت می گیرد) می رویم که این شیوه نیز به جهت مشکلات فراوانی که دارد امروزه در دنیای IT عمر این تکنولوژی رو به پایان و در حال منسوخ شدن است ولی راهکارهای تکمیل کننده یا مکملی وجود دارند که علاوه بر داشتن قابلیت های یک برنامه حسابداری و یا مالی تحت ویندوز از تمامی امکانات و مزایای تحت وب و دورکاری آن نیز استفاده می کنند، این راه کار به تحت وب سازی یا دورکاری معروف است که امروزه اکثر سازمان ها و شرکت های بزرگ از آن استفاده می نمایند. این راهکار شیوه ی جامعی است که بدون نیاز به تغییر نرم افزار ویندوزی شما می توانید از مزایای یک نرم افزار تحت وب نیز بهره مند گردید.اکثر شرکتهای تولید کننده نرم افزار های حسابداری و مالی نسخه تحت ویندوز ارائه می دهند که این نوع برنامه ها در تسخه های شبکه خود تنها می توانند چندین کاربر را که در داخل و محدوده ی یک ساختمان (شبکه داخلی) قرار دارند را به هم مرتبط سازد. و در صورتی که شخص یا سازمانی بخواهد در نقاط جغراقیایی مختلفی از همان نرم افزار استفاده نماید این کار امکان پذیر نیست و از محدودیتهای نرم افزار های ویندوزی محسوب می گردد. راهکار تحت وب و دورکاری این محدودیت را حذف نموده و به کاربران نرم افزار های ویندوزی این امکان را می دهند تا بتوانند در نقاط مختلف جغراقیایی از همان نرم افزار ویندوزی خود استفاده نمایند.

بنابراین به صورت خلاصه از مزایای تحت وب نسبت به تحت ویندوز میتوان موارد زیر را نام برد:

♦ دسترسی به نرم افزار در هرزمان و هرمکان
♦ مکان دسترسی از طریق Deviceهای مختلف (کامپیوتر، تب لت، گوشی موبایل و …)
♦ عدم نیاز به نصب هرگونه نرم افزار بر روی کامپیوتر کاربر
♦ یکپارچه سازی اطلاعات موجود در مکانهای مختلف
♦ سهولت در توسعه نرم افزار و Upgrade نمودن آن

برای مجازی سازی و تحت وب نمودن برنامه ها چه راهکارهای دیگری مناسب میباشد؟

برای استفاده راه دور از برنامه ها و نرم افزارها به کمک مجازی سازی و تحت وب نمودن برنامه محصولات و راهکارهای متفاوتی وجود دارد.در بین روش ها و راهکارهای تحت وب و دورکاری بسیار زیادی که وجود دارد یک راهکار کامل ،جامع، پرسرعت، پایدار و سودمند و استفاده از راهکار (RemoteApp ) می باشد.
RemoteApp :برنامه هایی هستند که از طریق سرویس Terminal Service اجرا می شوند و به صورت remote به آن ها دسترسی ایجاد می شود اما عملکردی مشابه به آن دارند که روی کامپیوتر local (کلاینت در اینجا) در حال اجرا است. کاربران می توانند RempteApp را در کنار سایر برنامه های local خود اجرا کنند و اگر کاربر از چند RemoteApp همزمان استفاده کند، Session ایجاد شده بین برنامه ها مشترک خواهد بود. استفاده از RemoteApp می تواند در شعب شرکت ها که مدیران آی تی معمولا وجود ندارد یا پهنای باند کمی دارند بسیار مفید باشد. در محیط های کاربری که هر کاربر دارای یک کامپیوتر منحصر به فرد نمی باشد همانند هتل ها، مدارس و… . در ویندوز سرور 2012 پیاده سازی RemoteApp بسیار راحت تر شده است .
به کمک (RemoteApp) می توانید نرم افزارهای سازمان خود را از راه دور و در هر جایی (نه فقط در داخل شعب) به صورت آنلاین و بدون مشکل (پرینت) استفاده نمایید. کاربران، روی رایانه خود نیاز به نصب و پیکربندی کلاینت نرم افزار کاربردی را ندارند. به کمک (RemoteApp) نرم افزارهای سازمان شما روی گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ با سیتسم عامل های گوناگون اجرا شده و قابل استفاده خواهد بود. پس از نصب و راه اندازی (RemoteApp) و استفاده از آن در شرکت یا سازمان خود، کیفیت و سرعت استفاده از برنامه ها ی تحت وب و دورکاری وبکام را از راه دور تجربه خواهید کرد و از تجربه دورکاری لذت خواهید برد.

مهمترین و اصلی ترین مزایای برنامه های تحت وب:

1- مهمترین مزیت برنامه های تحت وب و دورکاری سادگی توزیع این برنامه ها بین کاربران است.(تنها نیاز به نصب برنامه روی سرور داریم)
2- کنترل نسخه برنامه-تمام افراد از آخرین نسخه موجود روی سرور استفاده می کنند و نگرانی در مورد اینکه هر کدام از آخرین نسخه استفاده می کنند یا نه وجود ندارد.
3- مستقل از پلت فرم هستند،یعنی اهمیتی ندارد که کاربر از چه نوع کامپیوتری استفاده می کند.
4- عدم نیاز به تغییر نرم افزار و خریداری نرم افزار جدید
5- عدم پرداخت هزینه بسیار بالا برای خرید نرم افزار تحت وب
6- عدم نیاز به آموزش پرسنل جهت یادگیری نرم افزار جدید و معطل شدن مشتری ها در این فرآیند
7- امکان استفاده از نرم افزار روی هر وسیله ای مانند موبایل تب لت و… با هر سیستم عاملی از طریق مرورگر
8- در صورت خرید نرم افزار جدید و عدم کانورت اطلاعات در آن جهت مراجعه به گزارشات و حسابهای مشتریان باید همزمان نرم افزار قبلی و فعلی حفظ و به روز شود.
9- عدم تخریب اطلاعات در هنگام هر گونه قطعی در بستر ارتباطی (اینترنت , اینترانت و …) و ادامه کار پس از اتصال
10- قیمت پایینتراز سایر سیستم های تحت وب و دورکاری مشابه و رقبا
11- عدم نیاز به نصب سیستم عامل مجدد برای نصب نرم افزار جدید
12- امنیت بالا : پروتکل امن SSL که در حال حاضر امن ترین روش ارتباطی در بستر اینترنت میباشد
13- سرورمرکزی : سرویس دهنده وظیفه نگهداری از اطلاعات و ارائه سرویس به سروس گیرندگان در شبکه را به عهده دارد
14- سرعت بالا : با توجه به تکنولوژی به کار برده شده در راهکار تحت وب و دورکاری وبکام و کاهش حجم بسیار زیاد روی نرم افزارها از سرعت بالایی برخوردار است.
15- پشتیبانی قوی : کاملا توسط کارشناسان داخلی و به صورت شبانه روزی انجام میشود
16- اینترنت : با توجه به تکنولوژی طراحی از اینترنت های کم سرعت نیز میتوان برای نرم افزار حسابداری تحت وب استفاده کرد.
17-SSL : بالاترین نوع لایه امنیتی که در نرم افزار حسابداری تحت وب نیز لحاظ شده است.

این مزایای تحت وب و دورکاری می توانند باعث صرفه جویی بیش از میلیونها دلار هزینه نسبت به برنامه های تحت ویندوز شوند.توانایی ایجاد سریع تغییرات و نیز نگهداری و کنترل ساده ی کد این برنامه ها، از مهمترین مزایای آنها به شمار می روند.

ما با استفاده از راهکارها و روش های روز دنیا این امکان را از طریق بستر اینترنت برای مشترکین نرم افزارهای مالی و حسابداری هلو فراهم نموده ایم تا از حسابداری از راه دور لذت ببرند.


در این روش روی دسکتاب کلاینت ها فقط ShortCut نرم افزار هلو ظاهر می گردد و کاربران با سطوح دسترسی ایجاد شده توسط مدیر سیستم و با ورود نام کاربری و رمز خود می تواند وارد نرم افزار شده و هیچگونه دخل و تصرفی در اطلاعات سرور یا نرم افزار های دیگر نخواهد داشت.

پیش نیاز مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی نرم افزار تحت وب هلو :
1- نرم افزار هلو نسخه شبکه کد ۴۴
2- اینترنت پر سرعت و دریافت IP STATIC از شرکت ارائه دهنده اینترنت فقط در محل سرور
3- کامپیوتر PC یا سیستم سرور با حداقل ۸G RAM به بالا بستگی به تعداد کاربران

4.5/5 - (2 امتیاز)